El Ayak Bakımı Kursu

antalya-el-ayak-bakımı-kursu

Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de el ve ayak bakımı sayılabilir. Eller iletişim esnasında en önemli unsurlardan biridir. El-ayak bakımı uzmanlığı meslek dalı yakın zamana kadar daha çok kuaför salonlarında ek bir iş olarak uygulanırken; son yıllarda kuaförlükten ayrılarak cilt bakımı ve güzellik salonlarında yapılan temel işlerden biri haline gelmiştir.

El ve Ayak Bakımı Sertifikası Almak İçin Gerekli Şartlar;

  • T.C. Vatandaşı olmak
  • İlköğretimi tamamlamış olmak.
  • Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

El ve Ayak Bakımı Sertifikası Programının İçeriği – Süresi;

El ve Ayak Bakımı eğitimi süresi 5 ay olarak belirlenmiştir.

Ders Konu Başlıkları Aşağıdaki Gibidir;

Bu eğitim faaliyetleri sonunda manikür- pedikür uygulamasını tekniğine uygun uygulayabileceksiniz tırnağın yapısı, özellikleri, el-ayak anatomisi, çeşitli tırnak ve deri hastalıkları, manikür ve pedikürde kullanılan araç-gereçler ve aletler, manikür ve pedikür uygulamaları ile ilgili bilgi ve becerilerin verildiği öğrenme materyalidir. Eğitimin amacı;manikür, el anatomisi, manikür ve pedikürü etkileyen tırnak ve deri hastalıkları, meslek edinmelerini sağlamak, manikür de kullanılan aletler ve araç gereçler uygulamalarına kadar farklı konularda yeterli bilgi vermektir.

El ve Ayak Bakımı Sertifikası Geçerliliği;

El ve Ayak Bakımı Sertifikası Eğitimi sonunda belge almaya hak kazananlar Güzellik merkezleri, güzellik salonları, masaj salonları gibi kapalı yerlerde, cilt bakımı ve güzellik sektöründe çağın teknolojisini kullanarak, müşterilerinin istekleri doğrultusunda özel sektör kuruluşlarında Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı olarak çalışabilirler. Meslek elemanları ayrıca kozmetik ürün satışı yapılan mağazalarda reyon uzmanı olarak da çalışabilmektedirler.

ANTALYA EL AYAK BAKIMI KURSU

Antalya Analiz Akademi’den El Ayak Bakımı Kursu Almak İçin Bizimle İletişim Kurun, Kaydınızı Hemen Yapalım